Güneş Parkı

Siminvest Ltd Şti., güneş enerjisi sistemleri ve güneş enerjisi santralleri için taşıyıcı konstrüksiyon çözümleri önermekte, konstrüksiyonların üretim ve montajını yapmaktadır. Şirketimiz güneş enerjisi sistemleri için birkaç tip çelik konstrüksiyonunun imalatında ve baştan sonuna kadar kurulmasında uzmanlaşmıştır. Güneş enerjisi santralleri için tasarımcılar tarafından geliştirilen birkaç varyant sabit ve 220 ile 640 arası değişken açılı dikme tipi çelik konstrüksiyonumuz var. Güneş enerjisi santralleri için profil tipi çelik konstrüksiyonlar da önermekteyiz.
Teknik departmanımız, konstrüksiyonlara ait teknik parametrelerin belirlenmesi ve konstrüksiyon parçalarının imalatında kontrol uygulanması için gereken ve uygun kalifiyeye sahip yüksek eğitimli uzmanlardan oluşmaktadır. Şirketimizde kazık çakma makinelerini çalıştıran yüksek kalifiyeli makine operatörleri ve destek elemanları istihdam edilmesi, gerçekleştirilen projelerin kalitesi ve müşterilerin işlerinin iyi bitirilmesinden duydukları memnuniyeti garanti edilmektedir. Güneş enerjisi sistemlerinin kurulmasında uzmanlaşan yaklaşık 10 montaj ekibimiz ve konstrüksiyonların imal edilmesinde ve montajında ekiplerin hızla gereken yerlere ulaşmasını ve müdahalede bulunmasını sağlayan büyük bir araç parkımız vardır. Elemanlarımızın kalifiyesini artırmak ve en yüksek profesyonel düzeye ulaşmak üzere sürekli büyük bir çaba göstermekteyiz. Çakma yüksekliği 4300 mm’ye varan ve dağlık sahalarında dahil, çok çeşit konstrüksiyon montajına imkan veren en yeni nesil yüksek darbeli kazık çakma makineleri kullanmaktayız. Güneş enerjisi santrallerine ait çelik konstrüksiyonların montajı için şirketimizin elinde, işleri kısa zamanda bitirmemize ve uzun vadeli projeler üstlenmemize imkân veren 17 adet kazık çakma makinesi hazır bulunmaktadır. Siminvest Ltd şirketinin çelik konstrüksiyon imalatı için EN 1090 sertifikası var ve uygunluk değerlendirmesi dış kuruluşlar tarafından yapılmıştır.
Şirketin güneş enerjisi santralleri için olduğu gibi işverenlerin teknik şartnamelerine göre her türlü taşıyıcı konstrüksiyon imal edilen kendisine ait imalat tesisi vardır. Siminvest Ltd Şti., çeşitli ek koruma, işaretleme ve sinyalizasyon donatımları tedarik ve monte etmektedir.