Kar perdeleri

Kar yığınlarına karşı devrimsel bir ürün olan kar perdesi ürününü Bulgar piyasasında öneren ilk şirket Siminvest Ltd’dir. Kar yığınları oluşmasını önleyen bu sistem, kış şartlarında kara karşı bir güvenlik çitidir. Kar bariyerleri, otobanlarda, otoyollarda, demir yollarında ve sair ulaşım hatlarında kar yığınlarına karşı ekonomik etkin ve yararlı olduklarını kanıtlamıştır. Kar yığınlarını önleyen perde, karların yol dışında tutulması için kullanılabilir ve yolların bakım giderlerini önemli derecede azaltabilir.
Kar perdeleri, kar yağış ve yığınları izlenen yerlerde daimi bir etki ve yarar sağlanması üzere sabit şekilde monte edilebildiği gibi sadece kar yığınları oluştuğu zaman için kolay sökülebilir şekilde geçici olarak da monte edilebilir ve böylelikle mobilite sağlanır. Kar perdesi sisteminin önceliklerinden bir başkası, diğer alternatif kar çitlerine nazaran bazalttan imal edilen kar perdesinin maliyeti kat kat daha düşük olmasındadır. Yapılan analizlere göre bahsedilen kar perdesi sistemi, trafik kazalarını %60’ı aşkın bir oranla azaltmaktadır.
Kar perdesi sistemi, fazla yer almıyor, yüksekliğinde herhangi bir sınırlama yok, kolay monte edilir ve taşınır. Kar perdesi, sıcaklığa ve soğukluğa dayanıklı, ekolojik ve mevzuatın gerektirdiği tüm şartlara uygun olan devrimsel bir malzemeden imal edilmektedir. Şirketimiz, böyle bir sistem Pernik ili Radomir Belediyesinde monte etmiştir.